Biznes i Sztuka
Zorganizuj konferencję lub event w miejscu, które wspiera sztukę i zapewnij swoim gościom niezwykłą wartość dodaną. W MCC Mazurkas wierzymy, że sztuka może i powinna towarzyszyć nam każdego dnia, tkwi w nas bowiem, jako ludziach, naturalna potrzeba obcowania z tym, co piękne i wartościowe.
EVENT INNY NIŻ WSZYSTKIE
Mecenat to wyraz pasji i zamiłowania do sztuki. Czyni on z MCC Mazurkas obiekt wyjątkowy nie tylko w Warszawie i okolicy, ale i całej Polsce. Korzystając z naszych usług macie Państwo gwarancję organizacji wydarzenia w miejscu niepowtarzalnym.
Każdy z gości Państwa eventu w przerwie konferencji lub czasie wolnym ma szansę zwiedzić niezwykłą, otwartą 24h galerię sztuki, w której co miesiąc prezentujemy nowe prace polskich artystów malarzy i rzeźbiarzy. Wystawione dzieła można nie tylko obejrzeć, ale również nabyć, bezpośrednio w ten sposób wspierając ich twórców.
Wrażliwość na sztukę i szansa obcowania z nią wzbogaca i staje się źródłem wewnętrznego rozwoju. Organizatorów i uczestników konferencji i eventów odbywających się w MCC Mazurkas zapraszamy do skorzystania również z propozycji spotkań kulturalno-artystycznych i koncertów, które realizujemy pro publico bono, w ramach prowadzonej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Tym samym, organizując swoje wydarzenie w centrum konferencyjnym MCC Mazurkas, przyczyniają się Państwo do wspierania i promocji kultury i artystów – zarówno wśród swoich gości, jak i szerszej publiczności.
Jako Mecenas sztuki, MCC Mazurkas włączył się wraz z Mazurkas Travel w projekt powstania pomnika-rzeźby "W hołdzie polskim artystom baletu", która została uroczyście odsłonięta 8 października 2016 r. przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Rzeźba "Tancerka" autorstwa Zbigniewa Stanucha ma za zadanie upamiętnić pokolenia polskich tancerzy, choreografów i pedagogów, a jej miniaturę można obejrzeć również w centrum konferencyjnym MCC Mazurkas.
PROJEKTY KULTURALNE MCC MAZURKAS
Działania CSR w obszarze sztuki prowadzimy realizując autorskie cykliczne projekty:
- FORUM HUMANUM MAZURKAS
- Sympozjon w Mazurkasie
- Variete Literackie.
Ideą działań pro kulturalnych MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel jest wzbudzenie potrzeby kontaktu ze sztuką nie tylko w galeriach, muzeach czy salach koncertowych ale również w codziennej przestrzeni świata biznesu. Tak w 2012 r. narodził się projekt FORUM HUMANUM MAZURKAS – cykl spotkań kulturalno-artystycznych, w których uczestniczy każdorazowo ponad 700-osobowa publiczność, realizowany pro publico bono z pasji i miłości do sztuki. Chcemy pomóc polskim artystom udowodnić, że sztuka może być obecna także w biznesie, a ich wzajemne przenikanie może przynosić obopólne korzyści.
W ramach cyklu FORUM HUMANUM MAZURKAS gościliśmy w MCC Mazurkas tak wybitnych artystów jak m.in. Krzysztof Penderecki, Krzysztof Zanussi, Daniel Olbrychski, prof. Krzysztof Jakowicz, Olgierd Łukaszewicz, Henryk Talar, Bernard Ładysz, Marek Sewen, Kielecki Teatr Tańca, Miklosz Deki Czureja, artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, prof. Szymon Kawalla, Zdzisław Słowiński, Paulos Raptis, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Chór Filharmonii Narodowej pod batutą prof. Henryka Wojnarowskiego czy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Każdemu spotkaniu towarzyszy wernisaż malarski, a od 2016 r. również "Scena Talentów", będąca okazją do prezentowania i promowania młodych, utalentowanych artystów.
Sympozjon w Mazurkasie to bardziej kameralne spotkania zakładające możliwość większej aktywności uczestników. Są one okazją do ciekawych i barwnych rozmów, dyskusji i dzielenia się własnymi przemyśleniami. Prelekcje zaproszonych gości połączone są z recitalem i wystawą malarska, a wszystko odbywa się w swobodnej atmosferze debaty i wspólnej zabawy.
Variete Literackie w zamierzeniu pomysłodawców stanowią kameralne spotkania z literaturą, satyrą, piosenką i poezją, umożliwiające bliską interakcję wykonawców i publiczności.
- Przez organizację wydarzeń artystycznych w Hotelu Mazurkas na tak dużą skalę pragniemy skierować uwagę na potrzebę mecenatu dla sztuki. Chcielibyśmy uwrażliwić na te kwestie władze, samorządy, a także dojrzałych przedsiębiorców. Działanie na rzecz sztuki może być wielką satysfakcją a także motorem biznesu. Niech każdy robi to jak może i jak umie – ale niech się stara. To szlachetny cel. To wielka wartość naszego zawodowego spełnienia. Kulturalne i humanistyczne wyzwanie. – podkreśla Andrzej Bartkowski, Prezes MCC Mazurkas.
Więcej informacji na temat cyklu FORUM HUMANUM MAZURKAS oraz projektów kulturalnych o mniejszej skali, które regularnie realizujemy, znajdą Państwo na stronie www.forumhumanummazurkas.pl